Çıngıloğlu Süt Ürünleri peynir satış ve üretimine 1957 yılında baba Ali İhsan ÇINGIL tarafından başladı. Daha sonraki yıllarda üretime bir süre ara verip bölgemizde peynir toptancılığını ve perakende satışları gerçekleştirmiştir.

1973 yılında Ali İhsan ÇINGIL’ın vefatının sonrasında firmanın idaresini, Mehmet ve Metin ÇINGIL kardeşler üstlendi.

Bölgemizde tüketicinin arzu ettiği kalitede peynirin bulunamaması, 1988 yılında Bodrum Havalimanı karşısında Akyol Köyü girişine yeni üretim tesisimizin temelinin atılmasını gerekli hale getirdi.

1990 yılında çok daha modern ve temiz bir mandırayla yeniden üretime başlayan firmamız, her geçen yıl kendini yenileyerek önce bölgemizde, giderek yurt çapında önemli bir pazar payına ulaşmıştır.

Her zaman olduğu gibi tek amacımız ve hedefimiz peynir konusunda lider olmak ve Türkiye’nin en iyi peynirlerini imal etmektir. Kurulduğumuz günden bu yana, en iyiyi sunmanın sonucunda kazandığımız müşterilerimizin bize olan güvenini yaşatmaya çalışıyoruz.

Peynir üretim sektöründe Türkiye çapında geniş bir müşteri potansiyelimiz bulunmaktadır. Bodrum gibi turistik beldede bulunan satış noktalarımızın firmamızın tanınmasında büyük bir etkeni vardır. Örneğin, Ankara Devlet Konuk Evi’ne ÇINGILOĞLU peynirlerini ulaştırdık. Bu bizim ne kadar yol katettiğimizin bir göstergesi olsa gerek.

Şirketimizin portföyü ile bölgemizde ticaretin ön plana çıkarılmasında büyük bir adımı gerçekleştirdik. Üretimde kaliteden ödün vermeden hijyenik şartlarda sofralarınıza ulaşan peynirin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

Yükselişimize güveni ile katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkür ederiz.