İftariyeliğin en iyi 10 adresi başlığı altında işletmemizinde yer aldığı, Hürriyet gazetesinde yayınlanan haber.

İftariyeliğin en iyi 10 adresi 2009

Ramazan demek, tüm ailenin etrafında toplandığı, sık sık misafirlerin ağırlandığı zengin iftar sofraları demek. İftardan bahsedince de akla ilk gelen şey iftariyelikler oluyor. Bu yıl yeniden iftariyelik alışverişi için en iyi adresleri seçtik. Listemiz önceki yıllara göre biraz değişti, ama yerini ısrarla koruyan yerler de var.

Namlı, Şütte, Malatya Pazarı ve Serpa Gıda gibi. Adreslerin çoğu yüzlerce ürünü bir arada bulabileceğiniz şarküteriler. Bu hafta ayrıca iki birincimiz var. İstanbul’dan Namlı ve Cankurtaran. İşte en iyi 10 listemiz.

EN İYİ 10

1. Karaköy Namlı Gurme - İSTANBUL
1. Cankurtaran - İSTANBUL
2. Gözde Şarküteri - İSTANBUL
3. Malatya Pazarı - İSTANBUL
4. Etiler Şütte - İSTANBUL
5. Merkez Şarküteri - İSTANBUL
6. Beğendik - ANKARA
7. Çıngıloğlu - BODRUM
8. Ege Çiftlik Ürünleri - İZMİR
9. Serpa Servet Gıda - ADANA
10. Marshalie Charcuterie - ANTALYA

ÇINGILOĞLUPeynirin Bodrum’daki adresi

Bodrum’da yaklaşık yarım asırdır hizmet veren Çıngıloğlu Süt Ürünleri, kaliteli ve yöresel ürünleriyle meşhur. Ali İhsan Çıngıl tarafından 52 yıl önce kuruldu. 6 şubesi var. Peynirler, kendi tesislerinde yetiştirilen keçi ve koyun sütünden üretiliyor. 20 çeşit peynir satılıyor. Tulum peyniri 16, keçi peyniri 14, beyaz peynir 15 TL. Milas kırık tokmak peyniri, Milas kazıklı peyniri en çok tercih edilen peynir çeşitleri arasında. 10 yöresel zeytin çeşidi de bulunuyor. Fiyatları 8 - 14 TL arasında değişiyor. Kaymak ve yoğurt çeşitleri de bulabilirsiniz. Tel: (252) 319 25 82

http://hurriyet.com.tr/index/ArsivNews.aspx?id=12326121